Facebook

Capsule Wardrobe, czyli szafa w pigułce

Kiedy myślimy o idealnej stylizacji, przychodzą nam do głowy obrazki pięknie ubranych modelek, których outfit składa się z wielu elementów. Przemyślany jest każdy najdrobniejszy szczegół, zaczynając od okryć wierzchnich, spodni, butów i dodatków. Tego typu zdjęcia z pewnością inspirują nas do eksperymentowania z tym co udało nam się zgromadzić w naszej garderobie. Często jednak, mimo niedomykającej się szafy, powtarzamy słowa „nie mam się w co ubrać”. Brzmi to niedorzecznie, jednak z pewnością każda z nas przeżywa to przynajmniej dwa razy w tygodniu. Wynika to z ciągłego gromadzenia rzeczy, kupionych często przypadkowo. Istnieje jednak pewien sposób, który rozwiązuje problem zbyt dużej ilości, niedopasowanych do siebie ubrań.

Na czym polega Capsule Wardrobe?

Capsule Wardrobe, czyli szafa w pigułce, zyskuje coraz większe grono zwolenników, dla których czas i idealny, codzienny look ma szczególne znaczenie. Ten oryginalny sposób na organizację szafy polega na zmniejszeniu liczby ubrań do minimum. Nie warto jednak sugerować się liczbami podawanymi w różnych poradnikach, ponieważ każdy z nas  ma inne potrzeby. Zanim stworzysz Capsule Wardrobe na cały sezon, spróbuj wybrać na początku 15 elementów garderoby na 30 dni. To pozwoli Ci zobaczyć jak odnajdujesz się w selekcji ubrań i pozwoli Ci lepiej przygotować się do sezonu. Wybierając ubrania kieruj się przede wszystkim stanem faktycznym, czyli stawiaj na rzeczy, które są niezniszczone i które rzeczywiście nosisz. Konfiguracja ilości bluzek, swetrów, spodni i sukienek zależy od Ciebie. Mieszaj ze sobą poszczególne elementy garderoby i rób zdjęcia, tak aby szybko przypomnieć sobie konfigurację na następny dzień.

Jaką torebkę wybrać do szafy w pigułce?

Zwróć uwagę także na dodatki, które bez wątpienia stanowią pokaźną część Twojej szafy. Detalem, który składa stylizacje w całość i nadaje jej odpowiedniego charakteru jest oczywiście damska torebka! Obecnie dostępne na rynku modele torebek można dopasowywać do ubioru na różne okoliczności. To znaczy, że mała torebka na łańcuszku sprawdzi się zarówno podczas wieczornego wyjścia, jak i codziennych zakupów. Wybierz taki model torebki, który będzie wyglądał dobrze w każdych warunkach. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl